eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrawoGrupypl.soc.prawoOszustwa na aukcjach.Re: Oszustwa na aukcjach.
  • Data: 2002-09-29 07:05:59
    Temat: Re: Oszustwa na aukcjach.
    Od: Marcyś <m...@N...pl> szukaj wiadomości tego autora
    [ pokaż wszystkie nagłówki ]

    Użytkownik "DArek" <c...@w...org.pl> napisał w wiadomości
    > Witam,
    >
    > Kolejny raz padlem ofiara oszustwa na aukcji internetowej. Nie dostalem
    tego
    > co chcialem a ponadto to co dostalem bylo uszkodzone. Sprobowalem
    porozumiec
    > sie z gosciem ktory mi to sprzedal ale nie raczy sie odezwac. Postanowilem
    > tym razem nie popuscic i jakos wyegzekwowac swoje pieniadze. Zamierzam
    > zglosic ten fakt na policje, nawet jesli nie odzyskam pelnej sumy (lub
    > zupelnie nic) to moze jakos uprzyksze zycie oszustowi. Teraz mam pytanie::
    > czy jest jakas minimalna kwota od ktorej policja zajmuje sie takimi
    sprawami
    > czy powinni zajac sie sprawa niezaleznie od kwoty? Drugie pytanie: gdzie
    > udac sie aby zlozyc zawiadomienie - kazda komenda policji powinna zajac
    sie
    > ta sprawa, czy moze trzeba szukac jakiegos specjalnego wydzialu, czy moze
    > wogole nie zglasza sie takich spraw na komendzie, jesli nie tam to gdzie?
    >

    Zaistnienie przestępstwa z art. 286 § 1 kk nie zależy od wartości
    przedmiotu przestępstwa.
    Zawiadomienie o przestępstwie możesz złożyć w każdej jednostce
    policji lub prokuratury, o ile uznają się za organ niewłaściwy terytorialnie
    do prowadzenia dochodzenia - przekażą sprawę do właściwej jednostki.

Podziel się

Poleć ten post znajomemu poleć

Wydrukuj ten post drukuj

Najnowsze wątki z tej grupy

Najnowsze wątki

Szukaj w grupach

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1